Bezpieczeństwo sieci komputerowych

  • Dodaj recenzję:
  • 2091
  • Producent: Wydawnictwo ITstart
  • Autor: Jerzy Kluczewski
  • Cena netto: 62,86 zł 66,00 zł

Bezpieczeństwo sieci komputerowych. Praktyczne przykłady i ćwiczenia w symulatorze Cisco Packet Tracer

rok wydania: 2019
ilość stron: 414
ISBN: 9788365645081
format: B5
oprawa: broszurowa

Opis

Książka Bezpieczeństwo sieci komputerowych – Praktyczne przykłady i ćwiczenia w symulatorze Cisco Packet Tracer, kierowana jest do szerokiego grona osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego wykorzystania sieci komputerowych w codziennym życiu. Nauczyć się od podstaw projektować i wdrażać zasady bezpieczeństwa. Nie jest to jednak materiał uczący bezpiecznego korzystania z usług sieciowych od strony standardowego użytkownika Internetu.

Pozycja ta,to również idealny podręcznik dopełniający wiedzę praktyczną podczas nauki w technikum informatycznym, technikum teleinformatycznym i Akademiach CISCO CCNA.To materiał uzupełniający, dzięki któremu w prosty sposób można poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę i przygotować się do uzyskania kwalifikacji potwierdzających kompetencje zawodowe.

Książka zawiera materiał poświęcony klasyfikowaniu zagrożeń w sieciach, zasadom pozwalającym na unikanie cyber-ataków, założeniom polityki bezpieczeństwa, protokołom SSH,NTP, SYSLOG, RADIUS, TACACS+, GRE, Piec, usługom AAA a także problemom związanym z prawem ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO (GDRP).

Istotną zaletą książki są załączone gotowe rozwiązania w postaci plików PKT oraz PKA, zawierających prawidłowe rozwiązania przykładów i ćwiczeń.