SPECIAL OPS nr 1/2023 Urban Survival

  • Dodaj recenzję:
  • 2202
  • Producent: Grupa Medium
  • Cena netto: 43,43 zł 46,90 zł

SPECIAL OPS nr 1/2023 Urban Survival

rok wydania: 2023, wydanie specjalne nr 1/2023
ISSN: 2300-0724
ilość stron:
format: A4
oprawa: miękka

Opis

Najnowszy numer Special OPS Extra – Urban Survival zawiera wiedzę, która pomoże Ci przetrwać w kryzysowych czasach związanych z inflacją, wojną w Ukrainie, kryzysem migracyjnym na Białorusi i pandemią.

W Wydaniu Specjalnym – Urban Survival znalazły się artykuły dotyczące fundamentów przetrwania i ewakuacji z miasta, nawet wraz z psem. Poruszone zostały również zagadnienia, jak radzić sobie w sytuacji działania „aktywnego zabójcy” oraz udzielania pierwszej pomocy. W numerze znajdziecie również opisy i pomysły na tworzenie plecaków ucieczkowych oraz nauczycie się jak stać się „szarym człowiekiem” i wtopić w tłum, zachowując maksymalnie funkcjonalne ubranie i wyposażenie. Ponadto znajdziecie również porady, jak przygotować awaryjną kuchenkę spirytusową z puszki i jak przygotować domowe konserwy, które pomogą nam przetrwać.

Spis treści

10 fundamentów przetrwania w mieście – szersze spojrzenie, Kuba Dorosz
Greyman w delegacji, Vick
Ewakuacja z miasta, Kuba Dorosz
Studium ucieczki i plecaka ucieczkowego, Paweł SUPER Supernat
Piesza ewakuacja z miasta z czworonogiem, Paweł Załęski
Active Shooter/Masowy zabójca, Aleksy Borówka
(Po)pierwsze pomoc, Tomasz Kutycki (Centrum Ratownictwa)
Domowe konserwy, Marcin Możejko
Bail Out Bag. Recenzja plecaka ucieczkowego, Kuba Dorosz
Olight Perun 2 Mini, Radosław Tyślewicz
Torba War Hog Polaxe, Mateusz Orzoł
Torba War Hog Claymore, Tomasz Łukaszewski
Spiritus Ignis, Andrzej Ambroż
Hard Working Hardy, Jerzy Bielecki
Special Ops Survival Poleca, Redakcja

Wstęp

Ostatni rok przyniósł wiele zmian w postrzeganiu przez nas rzeczywistości, a szczególnie możliwych do wystąpienia zagrożeń. Zbiorowo doświadczamy kryzysów związanych z inflacją, wojną w Ukrainie, kryzysem migracyjnym na Białorusi, pandemią. To co do tej pory obserwowaliśmy jedynie w mediach, okazało się, że dotyka nas bezpośrednio.
Najnowszy numer „SPECIAL OPS EXTRA SURVIVAL” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wiedzę, która pomoże przetrwać w kryzysowych czasach. Z tego względu została przyjęta perspektywa zwykłego obywatela, który musi zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Oczywiście, nie sposób w jednym numerze udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.
W bieżącym numerze znalazły się artykuły dotyczące fundamentów przetrwania i ewakuacji z miasta, nawet wraz z psem. Poruszone zostały zagadnienia, jak radzić sobie w sytuacji działania „aktywnego zabójcy” oraz udzielania pierwszej pomocy. Można znaleźć opisy i pomysły na tworzenie plecaków ucieczkowych oraz jak stać się „szarym człowiekiem” i wtopić w tłum, zachowując maksymalnie funkcjonalne ubranie i wyposażenie. Znalazły się również porady, jak przygotować awaryjną kuchenkę spirytusową z puszki, ale też jak przygotować domowe konserwy.
Mam nadzieję, że niniejsze wydanie pobudzi do refleksji, czy i w jakim stopniu jesteśmy przygotowani na możliwe zagrożenia, jednakże bez popadania w paranoję i z nadzieją, że wiedza ta nigdy nie zostanie wykorzystana.
Jerzy Bielecki
Redaktor prowadzący