PILOT F-16. Historia dowódcy 10 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Łasku

  • Dodaj recenzję:
  • 2176
  • Producent: War Book
  • Autor: Marcin Modrzewski
  • Cena netto: 47,52 zł 49,90 zł

PILOT F-16. Historia dowódcy 10 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Łasku

rok wydania: 2021, wydanie pierwsze
ISBN: 978-83-65904-86-7
ilość stron: 286
format: 16,6x23,5 cm
oprawa: twarda

Opis

Marcin Modrzewski rozpoczął szkolenie już w liceum lotniczym. Podążając za marzeniami o lataniu, ambicjami i prawdziwą pasją, pokonał długą drogę, by zasiąść za sterami polskiego F-16, przejść specjalistyczne szkolenia i wkroczyć do elitarnego świata Fighter Pilots, a w końcu zostać dowódcą eskadry „Smoków” w Łasku. Ta książka to jego historia.

"Wbrew wyobrażeniom na współczesnym polu walki nie ma miejsca dla samotnych wilków i szalonych akrobatów. Zaawansowana technika radykalnie zmieniła oblicze wojny i przeformułowała taktykę na każdym jej poziomie. Jedna rzecz wszakże, jak na razie, się nie zmieniła – magia latania. Napisano o niej wiele, również w sposób doskonały, jak w przypadku de Saint-Exupéry’ego. I choć trudno dziś dopisać cokolwiek nowego w tym temacie, to jednak o tym jest także ta relacja. O lataniu.
Pilot polskiego F-16 jest wytworem kompleksowego i, przede wszystkim, niezwykle kosztownego procesu szkolenia w Stanach Zjednoczonych. Swoje umiejętności i wiedzę w pewnej części zawdzięcza tym, którzy zapłacili za to szkolenie – polskim podatnikom. Niniejsza opowieść jest świadectwem, które tym podatnikom jesteśmy dłużni".
ppłk pilot rez. Marcin Modrzewski