Masakra na wyspie Utoya

  • Dodaj recenzję:
  • 1606
  • Producent: PASCAL
  • Autor: Adrian Pracoń
  • Cena netto: 28,48 zł 29,90 zł
Wspomnienia ocelałego z masakry na wyspie Utoya.
oprawa: miękka ze skrzydełkami, format: 13,0x20,0cm, stron: 192, wydanie: 2013, ISBN: 978-83-7642-201-5

Norweg polskiego pochodzenia. Wychowywał się w Gulset na małym robotniczym osiedlu w Skien w Norwegii. Ocalał z masakry na wyspie Utoya, został ranny w ramię. Postanowił spisać swoje przeżycia i wspomnienia, chcąc przedstawić światu swoje świadectwo oraz pojąć sens tragedii, a także, co nie mniej istotne, zrozumieć, dlaczego to właśnie on został oszczędzony.

Norwegia 22 lipca 2011 roku
Obóz letni młodzieżówki Partii Pracy na Utoi
Zamordowano 69 osób

Jak to jest kiedy zostaje się ocalonym z masakry? Co czuje człowiek, na którego oczach rozstrzelano przyjaciół? Jak wrócić do normalnego życia, czy to w ogóle jest możliwe?

Poznajcie JEDYNĄ dotychczas wydaną relację świadka, który został ocalony z masakry na wyspie Utoya. To niezwykle osobisty zapis wspomnień, w których reportażowy styl przeplata się z prywatnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.
Pracoń przy pomocy Erika Mollera Solheima pisze o wydarzeniach 22 lipca tak, jak je pamięta – prosto, rzeczowo, choć nie bez emocji, przez co jego osobistą relację można mimo wszystko odczytywać jako reprezentatywną dla całej, kilkusetosobowej grupy ocalonych.