SPECIAL OPS EXTRA WYDANIE SPECJALNE 1/2016 SNAJPERZY

SPECIAL OPS EXTRA SNAJPERZY jest bogato ilustrowany współczesnymi i historycznymi zdjęciami numer specjalny poświęcony snajperom jako szczególnej specjalności w siłach zbrojnych wczoraj i dziś, ich roli, szkoleniu i miejscu w strukturach, a także problematyce wykorzystania policyjnych strzelców wyborowych. Obok artykuły o broni snajperskiej, w tym kompletny przegląd broni używanej w Polsce, przykładowym wyposażeniu specjalistycznym i kompleksowy zbiór wiadomości o strojach maskujących.

Special Ops Extra wydanie specjalne SNAJPERZY

rok wydania: 2016, wydanie specjalne nr 1/2016
ISSN 2300-0724
ilość stron: 123
format: A4
oprawa: miękka

„SNAJPERZY”, podobnie jak np. wcześniejszy album poświęcony Jednostce Wojskowej GROM, to zbiór kilkunastu obszernych i bardzo szczegółowych artykułów, bogato ilustrowanych zdjęciami, stanowiących arsenał wiedzy o snajperach – arsenał o sile obalającej mity i legendy, które zrodziły się wokół snajperów czy strzelców wyborowych w ciągu dziesięcioleci kolejnych konfliktów, setek godzin produkcji filmowych, a ostatnio gier komputerowych, czy wreszcie w ludzkiej wyobraźni.

Snajperzy – nie ma żołnierzy owianych większą tajemnicą, specjalistów w wojennym fachu, o których powstałoby więcej mitów i legend tworzonych nie tylko przez oczarowanych cywilów czy pasjonatów militariów, ale i samych wojskowych. Zgodnie z naszą tradycją, temat rozkładamy na części pierwsze i do naszych wydań specjalnych dołączają „SNAJPERZY” - publikacja, której lektura – niczym rozłożenie i złożenie karabinu oraz godziny na strzelnicy, pozwolą czytelnikowi poznać „mechanizm działania” legendarnych strzelców.


Spis treści

Snajper i inni /6
Szkoły snajperów /12
Polska szkoła snajperów / 28
Force Protection  / 36
Strzał ratunkowy / 42
Karabin dla strzelca wyborowego / 54
Broń wyborowa PL / 62
Cheytac Intervention / 74
Chillie i "Maskchałaty" / 86
Indywidualne stroje maskujące / 94
Snajperskie gadżety / 104
Celowniki steiner optik / 114
Wispor - Plecak dla snajpera / 118