Kompendium SPECIAL OPS 2018

  • Dodaj recenzję:
  • 2023
  • Producent: Grupa Medium
  • Cena netto: 18,52 zł 39,90 zł 20,00 zł

Kompendium SPECIAL OPS 2018 już w sprzedaży!

Kolejne, siódme w historii tytułu, wydanie KOMPENDIUM, swoją premierę miało tradycyjnie na targach MSPO w Kielcach (5-8 września). Wzorem ubiegłych lat, w KOMPENDIUM na 2018 rok użytkownicy odnajdą nie tylko pomocny organizer, ale również podręczne źródło ciekawostek o jednostkach i operacjach specjalnych, życiorysy interesujących ludzi z nimi związanych czy opisy wyposażenia. W tym roku okładkę zdobią sylwetki operatów Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

KOMPENDIUM SPECIAL OPS 2018 to estetyczny planner w formacie zeszytowym o przejrzystym rozkładzie dni i czytelnych stronach. Tradycyjnie, podstawową funkcję organizacyjną wzmacnia wartość merytoryczna, którą na co dzień Czytelnicy znaleźć mogą na łamach istniejącego niemal osiem lat magazynu SPECIAL OPS, jego wydań specjalnych czy wreszcie portalu.

Minibazę wiedzy tworzą pół-stronicowe lub stronicowe wpisy poświęcone zagadnieniom związanym  szeroko rozumianym pojęciem sił i operacji specjalnych. Czytelnicy-użytkownicy terminarza przeczytają tu m.in. o historii operacji specjalnych oraz życiorysy biorących w nich udział ludzi, którzy zapisali w się w dziejach ludzkości swoimi niezwykłymi dokonaniami. W KOMPENDIUM 2018 znajduje się szereg notek sprzętowych, skupiających się na środkach transportu (pojazdach wojsk specjalnych, łodziach hybrydowych) czy innych rozwiązaniach niezbędnych na współczesnym polu walki, jak roboty pirotechniczne czy narzędzia radiografii cyfrowej. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy kina. Fanom profilu SPECIAL OPS w serwisie Facebook znany jest cykl wpisów "filmowa gorączka sobotniej nocy", w  ramach której co tydzień redakcja proponuje inny film związany z tematyką militarną czy policyjną. W KOMPENDIUM, odwołując się do kilkunastu operacji, opisano ilustrujące je filmy, które powstały na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci.

W terminarzu SPECIAL OPS na 2018 rok znalazły się też objaśnienia terminów związanych z medycyną pola walki, udzielaniem pierwszej pomocy, atakami terrorystycznymi czy działaniami w terenie (meteorologia, zachowanie w przypadku wystąpienia trudnych warunków pogodowych itp.).

Tradycyjnie, na stronach kalendarium SPECIAL OPS dostępne są także informacje o świętach poszczególnych formacji Wojsk Specjalnych, dane kontaktowe do jednostek specjalnych, szkół wojskowych, fundacji i stowarzyszeń związanych ze służbami mundurowymi.Uzupełniają je tabele m.in. z alfabetem Morse’a, skalą Beauforta, sygnałami ziemia-powietrze, jednostkami miar używanymi w krajach anglosaskich czy formularze zaświadczenia o zdarzeniu drogowym.