Jaruzelski. Generał ze skazą

  • Dodaj recenzję:
  • 15214
  • Producent: ZYSK I S-KA
  • Autor: Lech Kowalski

Jaruzelski. Generał ze skazą, Lech Kowalski, oprawa: twarda, format: 16.5x23.5cm, stron: 672, rok wydania: 2012, ISBN: 978-83-7506-979-2

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY:

Uwaga! Publikacja zawiera film Towarzysz generał idzie na wojnę w reżyserii Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna

"Jaruzelski. Generał ze skazą" to zapis wojskowej i politycznej drogi Wojciecha Jaruzelskiego na sam szczyt władzy. To również cena, jaką przyszło zapłacić Polsce za jego decyzje.
Wojciech Jaruzelski – generał Ludowego Wojska Polskiego, premier, prezydent, współtwórca stanu wojennego i okrągłego stołu. Jedna z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w dziejach współczesnej Polski doczekała się rzetelnej biografii.
Podejmując się napisania książki o Wojciechu Jaruzelskim, Lech Kowalski sięgnął do samego źródła – archiwów wojskowych. Obraz, który się z nich wyłonił, jest inny, niż ten utrwalany latami przez hagiografów generała. Wiele argumentów podawane w obronie jego decyzji okazało się nieprawdą. Analiza zebranych materiałów rysuje prawdziwy przebieg kariery Jaruzelskiego w armii – od szlaku bojowego na Berlin, przez polowanie na działaczy ruchów antykomunistycznych, walkę z Kościołem katolickim i antysemickie czystki w armii, po krew przelaną podczas stanu wojennego. Książka podważa jednocześnie powszechne przekonanie o wybitnym talencie dowódczym Jaruzelskiego, ukazując, jak za wszelką cenę dążył do realizowania wytycznych radzieckich przywódców.

Jaruzelski Wallenrodem nie był ? trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jaruzelski był oficerem w służbie imperium sowieckiego od lat młodości do emerytury.
- Norman Davies
Odkrywane wciąż nowe fakty ze skrzętnie fałszowanego życiorysu Jaruzelskiego jedynie potwierdzają i uzupełniają główne tezy książki płk. Kowalskiego.