Jak zabijają Rosjanie. Ofiary rosyjskich służb od Trockiego do Litwinienki

  • Dodaj recenzję:
  • 1850
  • Producent: Czerwone i Czarne
  • Autor: Grzegorz Kuczyński
  • Cena netto: 34,19 zł 35,90 zł
Jak zabijają Rosjanie.
Ofiary rosyjskich służb od Trockiego do Litwinienki

rok wydania: 2016
ilość stron: 328
ISBN:    978-83-7700-246-9
format: 14.0x22.5cm
oprawa: miękka ze skrzydełkami

Opis
Mokra robota zawsze stanowiła nieodłączny element sprawowania władzy w Rosji.
To dlatego oczkiem w głowie kolejnych włodarzy Kremla i Łubianki były laboratoria,
w których wymyślano coraz to nowe narzędzia zbrodni. Kurara i inne naturalne toksyny, środki radioaktywne, naszpikowane trucizną przedmioty, dioksyny, których nie da się wykryć
w organizmie ofiary, czy specjalnie szkoleni agenci, których zadaniem jest upozorowanie samobójstwa – wszystko to ma skutecznie oczyścić świat ze zdrajców i wrogów Moskwy.
Putin i jego służby chcą być godnymi kontynuatorami tradycji NKWD i KGB. Zachodni wywiad uważnie przygląda się wszelkim przypadkom zgonów krytyków Putina. Napromieniowanie, otrucie, atak serca, próba ulicznej egzekucji – życie rosyjskich emigrantów nie należy do bezpiecznych.
Grzegorz Kuczyński, specjalista od zagadnień związanych z ZSRR i Rosją, opisuje tajne metody, jakimi od lat posługują się rosyjskie służby, których macki sięgają daleko poza granice kraju. Absolwent historii (Uniwersytet w Białymstoku) i specjalistycznych studiów wschodnich (Uniwersytet Warszawski). Wykładowca w Studium Europy Wschodniej UW. Autor publikacji naukowych i artykułów prasowych. Laureat nagrody studentów dziennikarstwa w plebiscycie MediaTory 2014. Miłośnik literatury fantasy, relaksuje się, oglądając amerykańskie seriale.