Harley-Davidson motor Company

  • Dodaj recenzję:
  • 881
  • Producent: VESPER
  • Autor: Randy Leffingwell, Darwin Holmstrom, Bill Davidson
  • Cena netto: 159,00 zł 166,95 zł
Niemal od początku swego istnienia Harley-Davidson Motor Co. zachowywała przynajmniej jeden model pojazdu z każdego roku produkcji (i kilka, które nigdy nie wyszły poza fazę prototypu). Powstała w ten sposób Kolekcja Archiwalna, która obejmuje teraz setki maszyn i jest najważniejszym takim zbiorem na świecie.
Harley-Davidson motor Company, Randy Leffingwell, Darwin Holmstrom, Bill Davidson, oprawa: twarda, format: 25.7x22.8cm, ilość stron: 408, wydanie: 1, rok wydania: 2009, ISBN: 978-83-615-2436-6


Niemal od początku swego istnienia Harley-Davidson Motor Co. zachowywała przynajmniej jeden model pojazdu z każdego roku produkcji (i kilka, które nigdy nie wyszły poza fazę prototypu). Powstała w ten sposób Kolekcja Archiwalna, która obejmuje teraz setki maszyn i jest najważniejszym takim zbiorem na świecie. Wiele z eksponatów nigdy nie zaprezentowano. Aż do teraz. Na ponad 600 studyjnych zdjęciach Harley-Davidson i mistrz fotografii Randy Leffingwell po raz pierwszy prezentują tę niezwykłą kolekcję modeli produkcyjnych, motocykli wyścigowych i unikatowych prototypów.

Ponad sto lat temu grupa przedsiębiorczych młodych ludzi zrealizowała swoje marzenie i założyła firmę Harley-Davidson Motor Company. Czterech pasjonatów postanowiło budować motocykle, a stworzyli legendę. Założyciele Harley-Davidson Motor Company wpadli na szczęście na pomysł, by w archiwach firmy przechowywać egzemplarze wspaniałych maszyn budowanych przez swoją firmę. Tak powstała niezrównana kolekcja motocykli i pamiątek. Zebrano przynajmniej po jednym pojeździe z każdego roku modelowego (jest wśród nich kilka prototypów, które nigdy nie weszły do produkcji). Po wejściu przez Motor Company w drugi wiek swojego istnienia kierownictwo firmy postanowiło udostępnić skarby swojego archiwum publiczności i zdecydowało się otworzyć Muzeum Harleya-Davidsona.

W czasie projektowania i budowania muzeum fotograf Randy Leffingwell spędził kilka miesięcy, przygotowując niesamowite fotografie historycznych maszyn znajdujących się w Archiwum, które można oglądać w tej książce. Leffingwell sfotografował klasyczne motocykle, na których jeździły całe pokolenia. Na zdjęciach zaprezentowano też motocykle z z torów wyścigowych oraz te wykorzystywane podczas wojen. W albumie znajdują się także nigdy wcześniej nie pokazywane prototypy, jak chociażby model Nova, przygotowany we współpracy z niemiecką firmą Porsche.

Randy Leffingwell wielokrotnie nagradzany pisarz i fotograf, przygotował zdjęcia wielu motocykli zaprezentowanych na wystawie The Art of the Motorcycle. Jego książki o motocyklach to bestsellery. Jest m.in. autorem pozycji Harley-Davidson Myth and Mystique oraz współautorem The Harley-Davidson Century. Leffingwell mieszka w Santa Barbara w stanie Kalifornia.

Darwin Holmstrom jest autorem lub współautorem wielu książek o motocyklach, w tym takich bestsellerów, jak: Billy Lane Chop Fiction: It’s not a Motorcycle, Baby, It’s a Chopper, BMW Motorcycles i The Complete Idiot’s Guide to Motorcycles. Jest także autorem rozdziałów w książkach The Harley-Davidson Reader i The Harley-Davidson Century. Holmstrom mieszka w Maple Grove w stanie Minnesota.