Broń dawnej Japonii. Specjalne rodzaje broni i sposoby ich wykorzystywania

  • Add feedback:
  • 72
  • Manufacturer: DIAMOND BOOKS
Kontynuacja książki "Japońskie sztuki walki. Przewodnik po koryu jujutsu". Tym razem Autor skoncentrował się na wszelkich rodzajach dodatkowej, specjalnej i tajnej broni, jakiej używano w koryu jujutsu i szkołach uczących władania bronią.
Broń dawnej Japonii. Specjalne rodzaje broni i sposoby ich wykorzystywania, Serge Mol, oprawa: twarda z obwolutą, format: 18.0x26.0cm, ilość stron: 214, rok wydania: 2004, ISBN: 83-89332-12-4


Kontynuacja książki "Japońskie sztuki walki. Przewodnik po koryu jujutsu". Tym razem Autor skoncentrował się na wszelkich rodzajach dodatkowej, specjalnej i tajnej broni, jakiej używano w koryu jujutsu i szkołach uczących władania bronią. Nie ma tu zatem miecza, włóczni lub naginaty, lecz są dokładne opisy stu rodzajów broni zaliczanej do kobuki (dodatkowej), hibuki (tajnej) i kakushibuki (ukrytej). Oprócz broni stosunkowo dobrze znanej Autor podał również przykłady egzotycznego uzbrojenia. Wyczerpujące objaśnienia i liczne ilustracje pomagają prześledzić nie tylko historię danej broni, ale i techniki wykorzystania jej w walce, jakich nauczano w poszczególnych szkołach.