Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka

  • Dodaj recenzję:
  • 133732
  • Producent: ZNAK
  • Autor: Kacper Śledziński
Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka, Kacper Śledziński, oprawa twarda z obwolutą, rok wydania: 2011, format: 158x225, stron: 460,  ISBN: 978-83-240-1607-5

Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski.
Polacy - żołnierze generała Maczka - zapisali jedną z najjaśniejszych kart historii drugiej wojny światowej. Bohaterstwo, odwaga, poświęcenie, ale i wyszkolenie, znajomość żołnierskiego fachu, dobre dowodzenie i uzbrojenie. Te cechy pozwoliły polskim pancerniakom walczyć i zwyciężać od pierwszego do ostatniego dnia wojny.
Czarna kawaleria pozwala nam zobaczyć wojnę oczami jej uczestników. Poznajemy żołnierzy z krwi i kości. Towarzyszymy im od walk w trudnych górskich warunkach we wrześniu 1939 roku do niezwykłych wyczynów w Normandii, Holandii i Niemczech. Pancerni Maczka to prawdziwi bohaterowie, którzy wyzwolili okupowaną Europę spod władzy Hitlera.
Pisarstwo Kacpra Śledzińskiego łączy wiedzę historyczna i porywający styl. Autor czerpie z najlepszych brytyjskich tradycji pisania o historii. Żywo przedstawia sukcesy i dramatyczne losy jednostki dowodzonej przez generała Maczka, jej rozwój od tradycyjnej brygady kawaleryjskiej po nowoczesną dywizję pancerną oraz pełną gorzkiej chwały drogę z Polski do Niemiec.