Chiny - zrozumieć imperium. Pulsujący matecznik cywilizacji

  • Dodaj recenzję:
  • 2156
  • Autor: Piotr Plebaniak
  • Cena netto: 56,19 zł 59,00 zł

Premiera 3 listopada 2020

Nowość - Książka autora "36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania" oraz redaktora tomu "Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń"


Prezentujemy piękny, wyjątkowy wizualnie prezent, a zarazem znakomicie przygotowany zbiór wiedzy o historii Chin. Tom w kolorze, bogato ilustrowany, zawiera kaligrafie, reprodukcje starożytnego malarstwa, fotografie oraz mapy.

 

Premiera: 3 listopada 2020
Dostępność (wysyłka): od 28 października 2020
Ilość stron: 296 (kolorowe)
Uwaga! Kolor okładki może być inny, niż w aktualnej miniaturce

Możliwość zakupów hurtowych (np. na prezent okolicznościowy dla klientów VIP).


"Co było zjednoczone, musi ulec rozbiciu,
co było rozbite, musi się zjednoczyć"

 

Ta starożytna prawidłowość rozpala serca i wyobraźnię niezliczonych pokoleń adeptów historii Państwa Środka, w tym współczesnych decydentów politycznych.

Ta książka to zbiór sentencji, opowieści oraz maksym o ludziach, których czyny są fundamentem chińskiej „głębi historycznej”. O postaciach prawdziwych, i tych nie do końca, gdyż mity narodowe czasem mieszają prawdy i półprawdy.

W tej książce historia nie jest zbiorem suchych faktów i dat. Jest opowieścią o sercach i umysłach. O czynach ludzi wielkich i codzienności ludzi prostych.

-------------------------
Rekomendacje:

"Chiny to ciągłość kulturowa. Imperia się przewracają, władze i reżimy przemijają, ale Chiny trwają. Państwo można pokonać, cywilizacji — nie. Dlaczego? Przeczytajmy zawarte w tym tomie sentencje, wiekopomne słowa i opowieści osób tę cywilizację kształtujących. Warto".

prof. dr hab. Bogdan Góralczyk,
dyplomata, sinolog, autor m.in. książki  "Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje" (2018)